כרטיסי אשראי – למה משתלם להחזיק יותר מכרטיס אחד ואיך בוחרים את הכרטיסים הנכונים?

תוכן עניינים

בעידן של היום, מאוד קשה, עד בלתי אפשרי, להסתדר בלי כרטיס אשראי. יותר ויותר עסקים בכל רחבי העולם בוחרים להפסיק ולהשתמש במזומן ולקבל כסף מהלקוחות שלהם אך ורק בעזרת כרטיס אשראי. לכך יש להוסיף את העסקאות באינטרנט אשר מתאפשרות אך ורק באמצעות כרטיסים, וכן עסקאות גדולות שניתנות לביצוע רק בצורה כזו.

ההחלטה להפסיק להשתמש במזומן או להפחית את השימוש בו לטובת כרטיסי אשראי, נובעת משתי סיבות עיקריות: הראשונה, זה הרבה יותר נוח, פשוט, זמין ובעיקר הרבה יותר מדויק ושקוף. שנית, מדינות מעודדות היום שימוש בכרטיסי אשראי על פני שימוש במזומן, בשביל להפחית את ההון השחור (ההון שאיננו מדווח למס הכנסה).

לכן, זה טבעי שכל אחד ואחת מאיתנו צריכים להחזיק כרטיסי אשראי שיאפשרו לו לבצע עסקאות שונות, בארץ ובעולם. רוב האנשים מחזיקים כרטיס אשראי אחד, אך ישנם רבים הבוחרים להחזיק יותר מכרטיס אחד.

מדוע משתלם להחזיק יותר מכרטיס אחד?

לפני שנסביר למה משתלם להחזיק יותר מכרטיס אשראי אחד, חשוב להדגיש, על כל כרטיס שנמצא ברשותנו אנחנו משלמים. כל חברה גובה מאיתנו דמי שימוש בכרטיס. יחד עם זאת, אנחנו יכולים להגיע איתה להסכמות לגבי הסכומים שנשלם, כך שנוכל להפחית באופן משמעותי את העלויות וליהנות מהכרטיסים בתנאים משתלמים.

ישנן מספר סיבות מדוע משתלם לנו להחזיק יותר מכרטיס אשראי אחד, הנה כמה דוגמאות לכך:

ראשית, אם הכרטיס נאבד, נגנב או כל דבר אחר, אזי שאנחנו יכולים להשתמש בכרטיס אחר ולא נמצא את עצמנו תקועים ללא אפשרות לשלם עבור עסקאות שנרצה לבצע.

שנית, לכל כרטיס יש מסגרת אשראי מסוימת שאסור לנו לעבור אותה. אם אנחנו מחזיקים ברשותנו מספר כרטיסים, הרי שנוכל ליהנות ממסגרות שונות בכל כרטיס.

שלישית, לכל כרטיס יש תנאים שונים, בין אם זה ביחס לעסקאות בארץ ובין אם זה ביחס לעסקאות בחו"ל. ישנם כרטיסים, לדוגמא, שהתשלום מתבצע באופן מיידי, בעוד במקרים אחרים התשלום מתבצע במועד מסוים או אפילו מתחלק למספר תשלומים מבלי שנצטרך לבקש זאת.

איך בוחרים את הכרטיס הנכון

על פניו, אנחנו נרצה ונוכל לבחור את הכרטיס הרלוונטי עבורנו על פי סוג החשבון שעומד לרשותנו ומצבנו הכלכלי. יחד עם זאת, אנחנו בהחלט יכולים לבדוק מה התנאים של כל כרטיס ולראות האם משתלם לנו להשתמש בו.

למשל, מה מסגרת האשראי שהוא מציע לנו, מה הריביות והעמלות שנידרש לשלם, אילו הטבות נוכל לקבל בעת השימוש בכרטיס, ועוד שורה ארוכה של תנאים שיכולים להקל עלינו. רצוי מאוד, שמעת לעת אנחנו נבדוק עם חברת האשראי, אילו כרטיסים חדשים יצאו לשוק ומה הם מציעים לנו. אז ייתכן שנגלה כרטיסים שיכולים להתאים לנו יותר מאלה שאנחנו מחזיקים ברשותנו.

הצטרפו לאלפי לקוחות מרוצים!

השאירו פרטים ונציג שירות ישמח לסייע לכם.

נעל של ילד
מדרסים לילדים: כיצד לדעת אם הילד שלך צריך אותם

כל הורה מתבונן בנשימה עצורה בילדו עושה את צעדיו הראשונים; זו תחילתו של מסע שייקח אותם למקומות בלתי נתפסים. עם זאת, מה שרבים אינם מבינים הוא כי צעדים מוקדמים אלה יכולים גם להוביל למודעות מוקדמת לצורך בטיפול נכון ברגל. כף רגלו המתפתחת של הילד היא פלא טבע, הדורש טיפוח עדין כדי להבטיח צמיחה איתנה. בתוך הקשתות הרכות וקווי המתאר הרכים של כפות רגליהם מונחת מפה שיכולה לעצב את בריאותם וניידותם לשנים הבאות. זיהוי הרמזים העדינים לכך שילדכם עשוי להזדקק למדרסים, יכול להיות ההבדל בין עתיד של צעדים ללא מאמץ לבין עתיד שנפגע על ידי אי נוחות.

לחץ דם
התפקיד החיוני של החינוך במניעת גורמי סיכון ללחץ דם מגיל צעיר

לחץ דם גבוה, הידוע גם בשם יתר לחץ דם, הוא בעיה בריאותית רווחת המשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. זהו גורם סיכון משמעותי למחלות לב וכלי דם, שבץ מוחי ובעיות בכליות. העלייה המדאיגה במקרי יתר לחץ דם, אפילו בקרב אנשים צעירים, מחייבת התייחסות מיידית ואמצעי מניעה. גישה חיונית אחת לטיפול בנושא זה היא באמצעות חינוך. במאמר זה, נחקור את התפקיד החיוני של החינוך במניעת גורמי סיכון ללחץ דם מגיל צעיר.

אולם חתונה
5 סיבות מדוע כדאי לסגור אולם חתונות עם חופה ליד הים

תכנון חתונה הוא מאמץ מרגש אך מאתגר. אחת ההחלטות המכריעות שזוגות צריכים לקבל היא בחירת המקום המושלם. אמנם קיימות אפשרויות רבות, אך סגירת אולם חתונות עם חופה ליד הים מציעה חוויה ייחודית ומקסימה. במאמר זה, נבדוק את חמש הסיבות המובילות מדוע כדאי לשקול אפשרות זו ליום המיוחד שלך.