למה חשוב ללמד ילדים שחיה מגיל צעיר?

תוכן עניינים

ילדים אוהבים פעילות גופנית, הם אוהבים לפרוק אנרגיה, לרוץ ולהשתולל. אחד החוגים המומלצים ביותר הוא דווקא שחיה זאת משום שהשחיה מאפשרת להם לעבוד באופן סימולטני על כל השרירים בגוף ולהאריך אותם. כמו כן, השחיה תורמת לשיפור הנשימה, מחזקת את השרירים של חגורת הכתפיים – אזור שקשה מאוד לעבוד עליו ולחזק אותו ובנוסף היא צורמת ומסייעת לריכוז. במאמר זה נרחיב על חשיבותה של השחיה מגיל צעיר.

כשאנו כהורים שוקלים את רישום הילדים לחוג חדש, ישנם שיקולים שונים שאנו עושים. חוג שחיה לילדים הוא חוג אשר יכול להציל את חייהם של הילדים היקרים שלכם. ישראל היא מדינה חמה ואנו אוהבים לצאת אל הבריכות ואל הים, במיוחד בחופש הגדול. הקטנטנים שלנו, אשר אינם מודעים לסכנות, עלולים לרוץ לתוך המים ולקפוץ, מבלי להבין באיזה סכנה הם נתונים. כיוון שהילדים אוהבים להשתולל במים, המהירות שבה עלול להתרחש אסון היא גדולה מאוד. לאור כך ניתן להבין כי חוג שחיה הוא לא פחות מאשר אקוטי לשלום הילדים.

מה הילדים לומדים בחוג השחיה?

ראשית, הילדים ילמדו להתנהל נכון בתוך המים. הדבר כולל ללמוד כיצד לנשום נכון בעת השחיה, כיצד לשמור על בטיחות כשהם נמצאים במים, הילדים ילמדו מספר סגנונות של שחיה כמו: חתירה, שחיה על הגב, שחיית חזה נכונה ואפילו שחיית פרפר. כמו כן הם ילמדו לצוף במים, לצלול במים, כיצד לקפוץ נכון למים, המוטוריקה שלהם תשתפר לאין ערוך וכמובן שהספורט הזה ישמור על בריאותם.

 מאיזה גיל ניתן לרשום ילד לחוג שחיה?

ברמת העקרון חוגי שחיה ניתן למצוא היום לכל גיל, אפילו לפעוטות. לרוב מורי השחיה יגידו לכם כי מומלץ לרשום ילד לחוג שחיה החל מגילאי 6-5, זאת כדי שיוכל לצוף במים כראוי ובאמת "להחזיק" את עצמו כנדרש בתוך המים. אומנם ישנן מקרים שבהם גם ילדים קטנים יותר מגיל 5 הצליחו לעמוד במשמימה בכבוד, אך הרוב הגורס מצליח ללמוד את השחיה כראוי החל מגיל 5 ואילך.

נציין גם כי ילדים גדולים יותר, בגילאי 11-9 עלולים לפתח חרדה ופחד ממים אם לא למדו כיצד לשחות בהם עד גיל זה. הם עלולים לחוש מבוכה מול חבריהם משום שאינם יודעים כיצד לשחות כאשר כולם כבר יודעים, הם עלולים להילחץ מהתחושה של המים שמכסים את ראשם ואפילו להתנגד לשהייה במים משום שהיא מלחיצה אותם. כאשר אחד הגורמים העיקריים לטביעה הם תחושה של בהלה ופאניקה ולעיתים אף חנק בעת המפגש עם המים. 

כדי להימנע ממצבים אלו בהחלט מומלץ לרשום את הילדים בגיל צעיר יותר ולאפשר להם לבנות ביטחון עצמי, לגלות שהמים אינם מפחידים ושהם בהחלט יכולים להסתדר ולשחות בתוכם – גם בעמוקים וכמובן לשפר את הפן הבריאותי והספורטיבי, שכן שחיה היא הספורט היחיד אשר עובד על כל שרירי הגוף במקביל ותורם לגוף עד מאוד.

הצטרפו לאלפי לקוחות מרוצים!

השאירו פרטים ונציג שירות ישמח לסייע לכם.

תכנון חופשה עם ילדים 

חופשה  הילדים בישראל יוצאים לחופשות לרגל החגים וגם בחופש הגדול ולכן ההורים מחפשים כל הזמן אטרקציות ייחודיות כדי להעניק להם ימים מגוונים ומעניינים. אחת הבעיות

איפה לבלות עם הילדים בשבת?

יום שבת הוא היום האידיאלי שבו תוכלו לצאת יחד עם כל בני המשפחה לבילוי משותף. עם זאת חובה לתכנן את הבילוי לפרטי פרטים כדי שכולם